תוכנות להורדה חינם למחשב
חפש
חפש בעברית או באנגלית, לדוגמא: סקייפ, uTorrent וכו'

תולדות ימיה של סקייפ – מיוזמה קטנה ומקומית לכלי ההודעות המידיות הנפוץ ביותר

סקייפ החלה כרעיון במוחם הקודח של שני מייסדיה משבדיה ומדנמרק, היא פותחה למעשה ב- 2003 ומטה החברה ממוקם בלוקסמבורג. כיום שייכת סקייפ למיקרוסופט והיא מוצגת כאחד ממוצריה של מיקרוסופט.

 

 

שמה של החברה נגזר משילוב המילים "Sky" ו- "Peer" ומתוך הכוונה ליצירת אמצעי תקשורת בין משתמשי קצה. מייסדי החברה רשמו את שם המתחם skype.com בתאריך ה- 23 באפריל 2003 ומיהרו לשחרר את גרסת הבטא הראשונה של סקייפ לציבור בחודש אוגוסט של אותה השנה.

החברה עברה מספר ידיים מבחינת רכישות וחילופי בעלים, כאשר בשנת 2005 היא נרכשה על ידי eBay תמורת סכום של 2.6 מיליארד דולר אולם לא עמדה בציפיות של בעליה החדשים. בשנת 2009, בעקבות אכזבת eBay ממנה חזרה סקייפ לבעליה המקוריים בשיעור של 70% תמורת סכום של 1.9 מיליארד דולר במסגרת הסכם פשרה שנחתם בינם לבין eBay.

אולם, כפי הנראה טעתה eBay בתחזיותיה שכן עם הזמן הפכה סקייפ לתוכנת ההודעות המידיות הנפוצה ביותר בעולם, עובדה שגרמה למיקרוסופט לרכוש אותה בשנת 2011 תמורת סכום של 8.5 מיליארד דולר. מאז, רואה מיקרוסופט בסקייפ כאחד ממוצריה וממשיכה להשקיע בה ולפתח אותה. בשנת 2013 מיזגה מיקרוסופט את תוכנת מסנג'ר שלה לתוך סקייפ.

 

 

כך הפכה סקייפ מחברה קטנה למוצר שנמצא בשימוש תכוף על ידי מאות מיליוני משתמשים ברחבי העולם כולו.

זהו! עכשיו אתם יודעים מאיפה סקייפ באה. הגיע הזמן לגלות לאן היא הולכת, ויותר חשוב, לאן היא יכולה לקחת אתכם!